MÜSLÜMAN COĞRAFYANIN BEKLEDİĞİ FUAR GULFOOD 2016 Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu “DELIGHTLAND” Konseptli İmaj Çalışmasını Sürdürüyor!

 

Dünyanın en önemli fuarları arasından yer alan GULFOOD 2016, 21 – 25 Şubat tarihleri arasında 120 ülkeden 4 bin 800 firmanın katılımının yanı sıra yaklaşık 90 bin alıcının iştirakiyle Dubai’de gerçekleşti. 106 Türk firması da fuardaki yerini alarak Türk ürünlerini tanıtma görevini başarıyla gerçekleştirdi. Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu (ŞTG), 20 metrekarelik standını DELIGHTLAND konseptine uygun olarak tasarlayıp el yapımı şeker şovu ve döner helva sunumuyla standını ziyaret eden herkesin ilgini çekmeyi başardı. Türk kahvesi ve lokumu, baklava, çikolata, helva gibi birbirinden özel ürünlerin ikram edildiği etkinlikte özel yapım şekerleme broşları ve bez torbalar da hediye olarak dağıtıldı. Gulfood 2016’da Türk basınına konuşan ŞTG Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, “Bu coğrafyanın bizler için ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Afrika ve Ortadoğu’ya ihracatımızın yüzde 50’sini gerçekleştiriyoruz, bu pazara açılan kapı Dubai. Fuar bu anlamda çok önemli. Müslüman coğrafya bu fuarı bekliyor. Bizde burada ürünlerimizi ve ülkemizi en iyi şekilde tanıtıyoruz.” sözleriyle fuar hakkındaki düşünceleri ifade etti.

Türkiye’de şekerleme sektörünün büyüklüğünün 7 milyar dolar olduğunu bildiren Kadiroğlu, “Dünyada ilk 10 firmanın büyük bölümünün tek başına 30 milyar dolar büyüklüğü var. Bu veriler bile daha gidilecek çok yolumuz olduğunu ortaya koyuyor. Ama şekerleme sektörümüz büyümeye devam ediyor. Sektör dışarıda çok büyük satın almalar yaptı. Birkaç firmamızın daha Avrupa’da marka satın alma yapacağını biliyoruz.” diyerek sektör değerlendirmesinde bulundu.

ISM 2016 Fuarı'nda Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu'nu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hidayet Kadiroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Kazım TAYCI, Sayın Sübet ÇİÇEK, Sayın Uğur Durukan, Sayın Abdullah Kara, Sayın Seyid Yusuf Akan ve İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Zekeriya Mete temsil etti. ŞTG standını ziyaret eden Müsteşar Yardımcısı Vekili Sayın Tarık Sönmez VE Dubai Ticaret Müsteşarı Sayın Serdar Kumbaracı da sektöre katkılarından ötürü ŞTG Yönetimine teşekkürlerini iletti; fuar, sektör ve bölge pazarı hakkında görüşlerini bildirdi.

 

 

Son Düzenlenme Salı, 01 Mart 2016 14:26

ÜYE ARA