ŞEKERLİ MAMULLER TANITIM GRUBU YENİ KONSEPTİ "DELIGHTLAND" İLE THAİFEX FUARINDA

 

Tayland'ın Bangkok kentinde 20-24 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen ve Asya kıtasının en önemli fuarlarından biri olarak bu yıl 12.'si düzenlenen THAIFEX 2015 Fuarı'na Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu tarafından info-stand ile katılım gerçekleştirildi.

Bu yıl 100.000 üzerinde ziyaretçi ve 1.520 katılımcı ile rekor rakamlara ulaşan söz konusu fuara Türkiye'nin yanı sıra 22 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren çok sayıda firma katılımı oldu.

Thaifex fuarına 36 m2'lik bir info-stand ile katılım sağlayan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu, Delightland teması ile tasarlanan standında ziyaretçilere Türk kahvesi, lokum, baklava ikram edildi. İkram edilen ürünler arasında ayrıca Türk Bayrağı, Tayland Bayrağı ve ŞTG logosu taşıyan özel tasarım kurabiyeler, bisküvi, gofret ve şekerleme ürünleri ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

21 Mayıs 2015 Perşembe günü Bangkok Büyükelçisi Sayın Osman Bülent Tulun, THAIFEX 2015 Fuarı'na katılım sağlayan Türk katılımcılarına Büyükelçilik rezidansında bir akşam yemeği verdi. Bangkok Ticaret Müşavirimiz Sn. Nesrin Gündoğan'ın da katıldığı davette Tayland pazarına ilişkin görüş alış verişinde bulundu. Bunun yanı sıra anılan yemeğe ülkenin önde gelen alıcıları, süpermarket zinciri ve toptancı sahipleri de iştirak etti. Böylece, Türk katılımcılar Taylandlı işadamlarıyla bir araya gelerek tanışma, olası işbirliği olanakları üzerine görüş alışverişinde bulunma ve gelecek görüşmeler için randevulaşma fırsatı elde etti.

Sn. Büyükelçi'nin açılış konuşmasında dile getirdiği hususlar arasında, iki ülke arasındaki ilişkilerin son yıllarda gelişme eğiliminde olmakla birlikte hala kullanılmayan çok büyük bir potansiyelin bulunduğu, resmi ziyaretlerin sıklaştırılması, bu ülkeye yönelik daha fazla ticari heyet düzenlenmesi, işadamlarının karşılıklı olarak fuarlara katılımının artırılması ve Türk ürünlerinin daha yoğun bir şekilde tanıtılması gerektiği ve Türk-Taylandlı muhataplar arasındaki ticari ilişkilerin artırılmasının büyük önem arz ettiği de yer aldı.

Son Düzenlenme Cuma, 26 Haziran 2015 09:16

ÜYE ARA